Informace pro všechny druhy certifikací

Pokud chcete v tuzemsku od 1. 12. 2018 nabízet klientům jakékoliv spotřebitelské úvěry (vázané spotřebitelské úvěry, spotřebitelské úvěry na bydlení a spotřebitelské úvěry jiné než na bydlení), a to v rámci bankovních i nebankovních institucí, musíte mít příslušný certifikát prokazující vaši odbornou způsobilost. Cesta k němu vede prokázáním potřebných znalostí a dovedností při odborné zkoušcePřipravíme vás na ni.

Pro koho

Pro koho

Zkoušku odborné způsobilosti musí podle zákona 257/2016 Sb., o spotřebitelském úvěru, složit lidé poskytující či zprostředkovávající spotřebitelské úvěry:

 • finanční poradci
 • investiční poradci
 • investiční makléři
 • samostatní zprostředkovatelé úvěrů
 • prodejci úvěrů
 • distributoři úvěrů
Proč nás

Proč zvolit nás

 • Máme akreditaci České národní banky k provádění odborných zkoušek v rámci spotřebitelského úvěru.
 • Jsme schopni certifikovat stovky lidí po celé České republice.
 • Jsme efektivní. Díky našim kurzům mají uchazeči o certifikát až 95% úspěšnost.
 • Přizpůsobíme se vám. Kurz je díky e-learningu dostupný 24 hodin denně, můžete tak studovat, kdykoli se vám to hodí.
 • Osobní školení. Pokud se chcete připravovat pod přímým dohledem lektora, můžete využít některý z našich vypsaných kurzů.
 • Kurzy na míru. Specializujeme se výhradně na firemní klientelu, pro kterou dodáváme certifikace na klíč.
Co kurz obsahuje

Co kurz obsahuje

Odborná zkouška je písemná a skládá se z teoretické a praktické části. Je přitom poměrně náročná a časový limit se podle jejího zaměření na konkrétní typy úvěrů pohybuje od 90 do 180 minut.

Výsledky zkoušky budete znát okamžitě po ukončení testu a za její úspěšné absolvování získáte certifikát.

V rámci kurzu vás připravíme na obě části odborné zkoušky tak, abyste ji bez problémů zvládli. Získáte přehled o tom, jak zkouška probíhá, zároveň se zorientujete v množství potřebného studijního materiálu. Doporučíme vám také základní literaturu, která vám u zkoušky pomůže.

Program kurzu jsme přichystali tak, aby pro vás byl maximálně efektivní. Jeho součástí jsou také cvičné testy, díky nimž budete na složení reálné zkoušky mnohem lépe připraveni.

Tematické okruhy

I: Certifikace pro poskytování nebo zprostředkování spotřebitelského úvěru jiného než na bydlení:

 1. Odborné minimum o finančním trhu
 2. Struktura, subjekty a fungování trhu spotřebitelského úvěru jiného než na bydlení
 3. Regulace trhu spotřebitelského úvěru jiného než na bydlení
 4. Úvěrování a produkty spotřebitelského úvěru jiného než na bydlení
 5. Doplňkové služby související se spotřebitelským úvěrem jiným než na bydlení
 6. Zásady procesu posuzování úvěruschopnosti spotřebitele

II. Certifikace pro poskytování nebo zprostředkování vázaného spotřebitelského úvěru:

 1. Odborné minimum o finančním trhu
 2. Struktura, subjekty a fungování trhu vázaného spotřebitelského úvěru
 3. Regulace trhu vázaného spotřebitelského úvěru
 4. Úvěrování a produkty vázaného spotřebitelského úvěru
 5. Doplňkové služby související s vázaným spotřebitelským úvěrem
 6. Zásady procesu posuzování úvěruschopnosti spotřebitele

III. Certifikace pro poskytování nebo zprostředkování spotřebitelského úvěru na bydlení:

 1. Odborné minimum o finančním trhu
 2. Struktura, subjekty a fungování trhu spotřebitelského úvěru na bydlení
 3. Regulace trhu spotřebitelského úvěru na bydlení
 4. Úvěrování a produkty spotřebitelského úvěru na bydlení
 5. Doplňkové služby související se spotřebitelským úvěrem na bydlení
 6. Zásady procesu posuzování úvěruschopnosti spotřebitele
 7. Zásady postupu a způsobu oceňování věcí práv a jiných majetkových hodnot poskytnutých jako zajištění spotřebitelského úvěru na bydlení
 8. Trh nemovitých věcí
 9. Uspořádání a fungování katastru nemovitostí
Přednášející

Přednášející

Získejte výhodnou cenu

Získejte výhodnou cenu

Jak získat výhodnější cenu?

Certifikaci nabízíme pouze firemní klientele. Základní cena zkoušky se pohybuje od 3 000 do 3 400 Kč podle typu zkoušky. Výhodnější cenu nabízíme při současné objednávce přípravného kurzu (cena pak zahrnuje jak kurz, tak i následnou zkoušku). Pro velké firmy se stovkami zaměstnanců vypracujeme individuální nabídkuKontaktujte nás!

Jak to funguje

Jak to funguje

 1. Veškerá komunikace je zabezpečena prostřednictvím koordinátora klienta a koordinátora ze strany MEDIARON.
 2. Jednotliví účastníci se do Elearningu přihlašují pomocí svého jedinečného přístupu, který získají prostřednicvím emailu.
 3. Studovat mohou účastníci ihned po prvním přihlášení.

V rámci kurzu budete mít 2 měsíce před konáním zkoušky neomezený přístup ke všem studijním materiálům. Součástí e-learningového portálu jsou také testy „nanečisto“, díky nimž se dokonale připravíte na reálnou zkoušku.

Kvalitu kurzů potvrzují především naši absolventi. Cení si jeho interaktivní formu i provázanost se studijními materiály a považují ho za ideální doplněk k samostudiu. 

Termíny zkoušek

Termíny zkoušek

Termíny zkoušek jsou vypisovány dle požadavků klienta.

Přihlášení účastníků na jednotlivé termíny probíhá prostřednictvím koordinátora.

Často kladené dotazy

Často kladené dotazy

 • Jak zkouška probíhá?
  • Vše probíhá elektronicky, odpovědi se zadávají přímo do počítače. Díky tomu je pak vyhodnocení testu velmi rychlé a brzy zjistíte, zda jste uspěli – výsledek uvidíte na monitoru hned po ukončení zkoušky.
   Během zkoušky můžete používat vlastní kalkulačku, použití počítačů, mobilů či jiných elektronických zařízení není povoleno.
   Doporučujeme dorazit na zkoušku minimálně 20 minut před plánovaným začátkem – tento čas je vyhrazen pro prezenci uchazečů a kontrolu osobních dokumentů.
 • Jak dlouho trvá zkouška?
  • Záleží na tom, na co je zaměřena. V případě vázaného spotřebitelského úvěru zabere 90 minut, u úvěru na bydlení či jiného úvěru 120 minut a souhrnná odborná zkouška zahrnující všechny druhy úvěru trvá celkem 180 minut.
 • Kolik je potřeba bodů?
  • K úspěšnému složení zkoušky zaměřené na vázaný spotřebitelský úvěr je potřeba alespoň 45 z celkových 60 bodů, přičemž minimální počet bodů v teoretické části je 24 a v praktické 12 bodů.
   V případě zkoušky zacílené na úvěr na bydlení či jiný úvěr než na bydlení je nutné dosáhnout nejméně na 72 z celkových 95 bodů (alespoň 45 v teoretické a 12 bodů v praktické části).
   Složení zkoušky zaměřené na všechny druhy úvěrů vyžaduje alespoň 109 z celkových 145 bodů (alespoň 69 z teoretické a 18 z praktické části).
 • Co budu u zkoušky potřebovat?
  • Přineste si občanský průkaz nebo cestovní pas k ověření totožnosti.  Doporučujeme rovněž vzít si s sebou kalkulačku.
 • Je možné se proti výsledku odvolat? 
  • Ano, můžete se odvolat nejpozději do 10 dnů od oznámení výsledku zkoušky.
 • Co dělat v případě nemoci?
  • Pokud se nemůžete na zkoušku dostavit kvůli nemoci, informujte nás o tom nejpozději 3 dny po termínu zkoušky a zašlete nám naskenované potvrzení o pracovní neschopnosti. Nabídneme vám další možný termín, aniž byste museli platit nový poplatek za zkoušku.
 • Lze absolvovat zkoušku podruhé? 
  • Samozřejmě. Můžete využít jakýkoliv další termín z naší nabídky, zákon nestanoví časový rozestup mezi zkouškami.

Ke stažení

Mohlo by vás zajímat

Pokud chcete v tuzemsku od 1. 12. 2018 nabízet klientům jakékoliv spotřebitelské úvěry (vázané spotřebitelské úvěry, spotřebitelské úvěry na bydlení a spotřebitelské úvěry jiné než na bydlení), a to v rámci bankovních i nebankovních institucí, musíte mít příslušný certifikát prokazující vaši odbornou způsobilost. Cesta k němu vede prokázáním potřebných znalostí a dovedností při odborné zkoušcePřipravíme vás na ni.

Připravíme školení podle vašich požadavků. Máme vlastní tým programátorů, proto umíme naše produkty rychle modifikovat. V první řadě chceme pochopit váš byznys, abychom mohli vytvořit školení, které zahrne všechna potřebná témata, bude pro studenty srozumitelné a pro vás cenově dostupné.

Jak funguje retailový finanční trh? Jak si vybudovat vlastní obchodní síť? Jak být lepším manažerem? Odpovědi na všechny tyto otázky nabízíme v uceleném přehledu. 

Volání, psaní emailů, osobní schůzky, zkrátka verbální, neboli slovní komunikace patří do náplně práce každého, kdo alespoň trochu prodává. Co je lepší probrat s klientem osobně a na co je nevhodnější email? Opravdu lze vše vyřešit po telefonu? V tomto kurzu se podíváme na to, jak správně používat nástroje verbální komunikace.

Jak vlastně vytváříme první dojem? Hned po našem vzhledu je to právě to, jak mluvíme. Vždyť první kontakt s novým klientem bývá často po telefonu a v tomto případě máme k dispozici jen náš hlas. Dobrý obchodník nemusí klienta okouzlit svým zjevem, jeho úspěch často závisí na tom, co a jak říká. V následujících videích vám ukážeme, jak lze pouhou volbou slov ovlivnit chování klientů. Jak můžete pomocí správné rétoriky vzbudit zájem, získat důvěru a přesvědčit.

Co jsou to obchodní dovednosti? Jednoduché postupy, které dokážou proměnit mluvení, volání a psaní v opravdový prodej. Svět je dnes plný informací a na internetu si lze koupit téměř cokoliv. Lidé jsou díky tomu ze všech stran zavaleni nabídkami, proto musí být dnešní obchodník o poznání šikovnější, aby vystoupil z řady. Jak ostatním říci, že produkt, který prodáváte, je pro ně nejlepší? Ukážeme vám to v sérii krátkých videí. Máte 15 minut? Pusťme se do toho.

Pokud chcete v tuzemsku od 1.12.2016 nabízet klientům spotřebitelské úvěry vázané na koupi zboží či poskytnutí služby, ať už v rámci bankovních či nebankovních institucí, musíte mít příslušný certifikát prokazující vaši odbornou způsobilost. Cesta k němu vede prokázáním potřebných znalostí a dovedností při odborné zkoušce. Připravíme vás na ni.

Pokud chcete v tuzemsku od 1.12.2016 nabízet klientům spotřebitelské úvěry na bydlení, ať už v rámci bankovních či nebankovních institucí, musíte mít příslušný certifikát prokazující vaši odbornou způsobilost. Cesta k němu vede prokázáním potřebných znalostí a dovedností při odborné zkoušce. Připravíme vás na ni.

Pokud chcete v tuzemsku od 1.12.2016 nabízet klientům spotřebitelské úvěry jiné než na bydlení, ať už v rámci bankovních či nebankovních institucí, musíte mít příslušný certifikát prokazující vaši odbornou způsobilost. Cesta k němu vede prokázáním potřebných znalostí a dovedností při odborné zkoušce. Připravíme vás na ni.

Pokud chcete v tuzemsku od 1.12.2016 nabízet klientům jakékoliv spotřebitelské úvěry, ať už v rámci bankovních či nebankovních institucí, musíte mít příslušný certifikát prokazující vaši odbornou způsobilost. Cesta k němu vede prokázáním potřebných znalostí a dovedností při odborné zkoušce. Připravíme vás na ni.

 

Nenašli jste odpověď, kterou jste hledali?

Napište nám

Více o zpracování vašich osobních údajů se můžete dozvědět ZDE